przepisy kuchni zydowskiej

Serwis wyszukanych haseł

Tendencyjne zdjęcia

Temat: czulent jeszcze raz......
nu...............Katarzyna Pośpieszyńska napisała wiele książek o kuchniach prawie ze całego świata smakowego....z ekranu....coś mi swita....może będą przejaśnienia...będę grzebać w mej pamięci... kiedyś widziałam w księgarni jej książkę ,,CYMES czyli przepisy kuchni żydowskiej,,...ale zakupiłam wtedy inne... jak pojadę i jak się umówię ze Kristerem we stolicy....to kupię...tą...o której pisalam...piękne wydanie....ona będzie MOJA!
Źródło: fzp.net.pl/forum/viewtopic.php?t=4568Temat: Internetowa Książka Kucharska FŻP
drogie Forumowiczki, drodzy Forumowicze Jak zostało to ujęte w tytule postu, zamierzamy stworzyć Internetową Książkę Kucharską. Będzie to specjalny dział serwisu FŻP, w którym umieszczone zostaną przepisy kuchni żydowskiej. Do tworzenia tego epokowego dzieła zapraszamy wszystkich uczestników forum. Uruchomienie nowego działu planowane jest tuż przed wiosennym świętem Purim. A teraz zasady: 1. Poniżej Hila niedługo umieści spis potraw do przygotowania. Zgłaszajcie swój akces czyli "zaklepujcie" sobie konkretne potrawy wysyłając informację na PM do Hili. Dla ułatwienia... większość przepisów znajduje...
Źródło: fzp.net.pl/forum/viewtopic.php?t=1807


Temat: Kwiestie sporne
...powinien zawierac wlasnie przepisy a nie zasady koszernosci! Zydzi, ktorych znam nie przejmuja sie az tak bardzo koszernoscia i to ich sprawa (przypomina mi sie jak wujaszek pewien powiedzial ze on jak chce zjesc szynke to pod stol wchodzi bo tam go Stworca nie zobaczy ) jedza kaczke, owoce morza, salate i inne takie tam... nawet u mnie bywali na posilkach a ja z koszernosci to mam tyle ze wieprzowiny nie jadam od jakiegos czasu i nie mieszam miesa i mleka... ...a poza tym to sa przepisy kuchni zydowskiej, a nie kuchni koszernej no bo ktoryz to narod sie trzyma wszystkich regul zalecanych przez duszpasterstwo?
Źródło: fzp.net.pl/forum/viewtopic.php?t=181


Temat: Nasze Radio.
...sie z popiołów!! ) - komentarz polityczny o bieżących sprawach w Izraelu Może być tez o wydarzeniach kulturalnych i innych.( tak chciałby wielu na TYM Forum.I tak niech będzie.) -Jakis czas temu Krzysio zapoczatkował działalnosc Kulturalnego Dotleniacza. Czy nie byłoby fajnie aby istniała także wersja audio??? niejako "połączenie" wszystkich ww pomysłów z gatunku "koolturalnych" -Kącik Koszernej Kanapki - najlepsze przepisy kuchni zydowskiej i izraelskiej. Chciłabym, niesmiało chciałabym, zaproponować aby ten kącik prowadził duet naszych Kucharek Tutejszych ( sandra i Ella) z pomoca Mistrza Patelni 3nd;-)))) -Bablarnia "U bla-bla... Meszuge"...Króciutki program, gdzie - w przyszłości - będziecie mogli zostawić sobie wiadomosci, powiedziec co teraz robicie, pozdrowić, skrytykować, zadzwonic..pogadac ze sobą "w...
Źródło: fzp.net.pl/forum/viewtopic.php?t=4870Form:

Archiwum

Tendencyjne zdjęcia
przepisy czasu pracy kierowcy
prosty przepis na ciasto drożdżowe
przepisy dotyczace prawa jazdy


Ignis, mare, mulier - tria mala - ogień, morze, kobieta - trzy nieszczęścia.
Gdyby na wielkim świecie zabrakło uśmiechu dziecka, byłoby ciemno i mroczno, ciemniej i mroczniej niż podczas nocy bezgwiezdnej i bezksiężycowej - mimo wszystkich słońc, gwiazd i sztucznych reflektorów. Ten jeden mały uśmiech rozwidnia życie. Julian Ejsmond (1892-1930)
Dobry żart tynfa wart. Przysłowie polskie
Habita ut migraturus - mieszkaj, jakbyś miał odejść.
Dobry chrześcijanin gdy otrzyma policzek nastawia drugi. Do pocałunku. Rutkowska